O Mnie

Z wykształcenia jestem germanistą i prawnikiem. Podczas studiów językowych w Zielonej Górze podjąłem studia prawnicze w Niemczech na Uniwersytecie Europejskim „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą. W 2000 r. uzyskałem tytuł Legum Magister LL.M. z zakresu prawa niemieckiego. Po ukończeniu obu kierunków studiów zostałem ustanowiony tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. W tym czasie byłem pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Zielonogórskim prowadzącym zajęcia ze studentami z zakresu prawa oraz języka niemieckiego jako języka gospodarczego. W celu pogłębienia mojej wiedzy prawniczej odbyłem aplikację radcowską. Obecnie aktywnie współpracuje z kancelariami prawnymi w Polsce i w Niemczech.

Od końca lat 90-tych specjalizuję się w tłumaczeniach prawnych i prawniczych. W zakresie tłumaczeń orzeczeń sądowych współpracowałem jako freelancer z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Z uwagi na posiadane przeze mnie wykształcenie i doświadczenie zajmuję się również załatwianiem wszelkich spraw w krajach niemieckojęzycznych.

Ref:
Date:
Location:
Photographer: